Mikrocement w łazienkach

mikrocement w łazienkach

W pomieszczeniach mokrych, np. łazienkach, stosuję specjalny mikrocement, który jest odporny na wodę, wilgoć i gorąca parę. Może występować na posadzkach, ścianach, jako obudowa wanny lub zlewu. Zastosowanie mikrocementu pozwala uzyskać minimalistyczny lekko surowy klimat, który można ocieplić  odpowiednimi dodatkami z drewna, szkła lub stali. Doskonale sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym. Jest przyjemny w kontakcie. 

Mikrocement – efekt mocnego przepalenia lub kolorowej mozaiki. Dla każdego coś ciekawego.

II etap – mikrocement można położyć na wiele sposobów. Właściwie każdy, kto pracuje z tym materiałem ma swoją, wypracowaną technikę. Tutaj, na wyraźne życzenia klienta efekt mocnego przepalenia czyli kolorowa mozaika. Po wykończeniu, te schody będą ciekawą i intrygującą dekoracją mieszkania. Wraz z klientem, niecierpliwie czekam na efekt finalny. 

Przygotowanie schodów pod mikrocement.

Przed aplikacją mikrocementu, należy nadać schodom pożądany kształt, wyrównać i wzmocnić powierzchnie, często osadzić narożniki, zazbroić siatką z włókna szklanego. Na zdjęciu schody przygotowane oraz efekt końcowy. Ważną informacją dla klienta, jest fakt, że przygotowanie schodów nie obejmuje regulacji wysokości stopnic. 

Jak przygotować podłoże pod mikrocement.

naprawa podłogi przed mikrocementem

Bywa i tak, że rękodzieło mikrocementowe zaczynam od „chirurgii” posadzkowej. Mikrocement jest materiałem elastycznym, jednak przed jego położeniem należy uzupełnić braki w fugach (w przypadku kafli) lub zastosować mostek sczepny oraz siatkę z włókna szklanego na posadzce betonowej. Na zdjęciu szycie betonu.

Parapety z mikrocementu.

Mikrocement można zastosować również jako wykończenie parapetów. Łatwy w utrzymaniu czystości, piękny element dekoracyjny. Warstwa ma tylko 2-3 mm grubości. Można go aplikować, po odpowiednim przygotowaniu na stare powierzchnie. 

Jak dbać o mikrocement?

 

Posadzki mikrocementowe są w pełni gotowe do użytkowania po upływie tygodnia od ostatniego lakierowania. Do tego czasu, zarówno mikrocement, jak i warstwa lakiernicza nie są w pełni odporne na czynniki mechaniczne.

Posadzkę mikrocementową należy traktować podobnie jak podłogę drewnianą. Nie należy zatem przesuwać ciężkich oraz ostrych przedmiotów. Ważne jest też, by nogi wszelkich ruchomych mebli były zabezpieczone, dobrej jakości podkładkami np. filcowymi, uniemożliwiającymi tworzenie zarysowań. 

Należy pamiętać, że w większym stopniu będzie się zużywać podłoga przy wejściu do budynku i pomieszczeniach często używanych, a w mniejszym strefy lżejszego użytkowania, np. sypialnie. W związku z tym zaleca się zastosowanie dobrych wycieraczek, by unikać nanoszenia piasku na powierzchnię posadzki. Naniesiony piasek należy niezwłocznie usunąć, najlepiej przy pomocy odkurzacza lub zamieść. Powszechne jest użycie robotów sprzątających typu i-robot.  Nasi klienci polecają mopa parowego typu: Kärcher FC 7 Cordless.

Czyszczenie posadzki mikrocementowej jest proste. Posadzkę należy dobrze odkurzyć, a następnie umyć, przy pomocy wilgotnego, płaskiego mopa, najlepiej z mikrofibry. Większe zabrudzenia można usunąć przy pomocy wilgotnej, miękkiej ściereczki nasączonej delikatnym detergentem. W przypadku rozlania intensywnie barwiących cieczy, należy bezzwłocznie wytrzeć je nawilżoną ściereczką.  W innym przypadku może dojść do przebarwienia mikrocementu w tym miejscu. Podczas czyszczenia uciążliwych plam, nie należy stosować materiałów ściernych.

Jak zabezpieczyć mikrocement podczas remontu?

Zgodnie z zaleceniem producenta wszelkie prace wymagające chodzenia po posadzce można rozpocząć po upływie 7 dni od ostatniego lakierowania. Po tym czasie, należy zabezpieczyć posadzki grubą tekturą oraz folią. Czynności te należy wykonać w skarpetkach, by uniknąć naniesienia piasku pod warstwą zabezpieczającą. W innym przypadku może dość do uszkodzenia warstwy lakierniczej.

Mikrocement na salony.

mikrocementowy blat w salonie

Oprócz posadzek i ścian, mikrocement doskonale sprawdza się jako wykończenie wszelkich blatów i półek. Jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów minimalizmu. Doskonale wpisuje się w surowe wnętrza, gwarantując nowoczesny design. Niewątpliwą zaletą jest brak ograniczeń formy. Tutaj blat z mikrocementu pod kino domowe.  

Umywalki pokryte mikrocementem.

umywalki z mikrocementu

Jedną z zalet mikrocementu jest wodoodporność, dzięki czemu może być wykorzystany w miejscach takich jak: kabiny prysznicowe oraz umywalki. Umywalki mogą być zintegrowane z blatem bezspoinowo (bez fug i łączeń) lub wykorzystane jako element niezależny. Kształt umywalki ogranicza jedynie wyobraźnia. Wykończenie w połysku, satynowe lub matowe.